Stomatologia Estetyczna

Stomatologia estetyczna daje nam możliwość korekty kształtu zębów oraz rysów twarzy pacjenta.

Nieograniczone możliwości

Stomatologia Estetyczna daje nam możliwość korekty kształtu zębów oraz rysów twarzy pacjenta. Zmieniamy pacjenta „rysowo” i „zgryzowo”. Jest to możliwe dzięki kompleksowym działaniom i bezkompromisowemu podejściu do leczenia– efekt ma być maksymalny. Przedstawiamy pacjentowi projekt pracy korzystając z wizualizacji programu Digital Smile Design DSD.

więcejmniej

Przy okazji

W trakcie leczenia korygujemy współistniejące niewielkie wady zgryzu, niedoskonałości kształtu zębów i wyrostka zębodołowego ( gum smile, asymetrie itp.). Przywracamy fizjologię sprzed lat, bądź stan prawidłowy, którego wcześniej nigdy nie było. Nasze prace wykonujemy w prawidłowej, szczegółowo analizowanej wysokości zwarcia, charakterystycznej dla danego pacjenta. Daje to nieograniczone możliwości estetyczne.

                                                           

więcejmniej

Co, jak, kiedy

Najmniej zniszczone zęby odtwarzane są „z wolnej ręki”. Jest to najdelikatniejsze postępowanie „oszczędzające”, czyli nie naruszające struktury zęba. Bardziej zniszczone zęby przednie pokrywane są licówkami porcelanowymi („tipsy ” na zęba), a najbardziej zniszczone koronami, których szeroką gamę przedstawiamy pacjentowi do wyboru. Dysponujemy różnego rodzaju materiałami, od kompozytów, poprzez materiały hybrydowe do porcelany, która może być napalana na metalu lub na cyrkonie; wykonujemy dużo prac pełnoceramicznych (e-max).

więcejmniej

Technologia i precyzja

Ubytki w zębach w odcinkach bocznych odtwarzamy rzeźbiąc  anatomiczny kształt (pełen bruzd i guzków) „z wolnej ręki” albo wykonując inlay’e i onlay’e („plomby” podnoszące wysokość zwarcia, wykonane w naszej pracowni protetycznej, najczęściej porcelanowe). Jest to najbardziej precyzyjna, estetyczna i trwała metoda. Inlay’e i onlay’e porcelanowe odznaczają się wysoką trwałością i niską ścieralnością, co jest bardzo istotne przy problemach z okluzją.

Pracujemy na skanerze wewnątrz ustnym  firmy 3-shape, który daje nam możliwości przeniesienia obrazu z jamy ustnej pacjenta prosto do pracowni protetycznej, gdzie technik wirtualnie projektuje brakujące części zęba, korzystając z bogatej biblioteki kształtu zębów lub odtwarza kształt zeskanowanych zębów własnych pacjenta. Następnie praca frezowana jest na frezarce cyfrowej oraz indywidualizowana. Gotowe wypełnienia w przeciągu zaledwie kilku godzin mogą być wklejane pacjentowi.

więcejmniej

Zapraszamy