Pedodoncja

obejmuje zarówno doraźną pomoc, jak i planowane zabiegi chirurgiczne.

Delikatna praca

Pedodoncja zajmuje się leczeniem stomatologicznym dzieci z uwzględnieniem specyfiki związanej z rozwojem zębów, ich zawiązków oraz wzrostem kości. Prowadzimy szeroką profilaktykę oraz leczenie zachowawcze, chirurgiczne i ortodontyczne dzieci i młodzieży.

Dla najmłodszych

Najmłodsze dzieci zapraszamy razem z rodzicami na wizyty adaptacyjne, które są przyjemną zabawą. Dzieci wychodzą zwykle z gabinetu zachwycone, z pełnymi garściami prezentów i gadżetów do zabawy „ w doktora” w domu. W przypadkach, w których jest to konieczne, prowadzimy leczenie w podtlenku azotu. Jest to lekka forma premedykacji, która całkowicie pozbawia dzieci (a nieraz i dorosłych) stresu, a jednocześnie pozwala na utrzymanie stałego kontaktu z małym pacjentem w trakcie zabiegu. Daje doskonałe efekty i jest wstępem do dobrej relacji nawet z bardzo trudnym pacjentem.

więcejmniej

Leczenie zachowawcze

Leczenie zachowawcze zębów żywych u dzieci prawie nie różni się od leczenia zachowawczego u ludzi dorosłych, poza tym, że w szerokiej gamie materiałów proponujemy glasjonomery oraz wypełnienia kompozytowe w różnych kolorach: niebieskie, zielone, różowe, itp.

więcejmniej

Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe u dzieci uwzględnia anatomię charakterystyczną dla wieku pacjenta, czyli stopień resorbcji korzeni zębów mlecznych oraz stopień rozwoju korzeni zębów stałych.

więcejmniej

Leczenie ortodontyczne 

Leczenie ortodontyczne dzieci rozpoczynamy najczęściej (ale nie tylko) w grupie dzieci z tzw. uzębieniem mieszanym, czyli w grupie wiekowej ok.6-8 roku życia, kiedy w buzi występują zarówno zęby mleczne jak i stałe.Kolejny ważny etap to tzw. „skok wzrostowy” czyli dzieci około 11-13 roku życia.Wtedy powinno się udać na konsultacje ortodontyczną. To okres, w którym najczęściej zakłada się aparaty stałe. Stosujemy aparaty ruchome i stałe, w zależności od rodzaju wady.

więcejmniej

Aktualne promocje

Zmieniamy się dla Was.
Wkrótce więcej informacji.