Implantologia

wprowadzenie implantu w kość pozwala na wykonanie estetycznej pracy protetycznej przy pojedynczych brakach zębów.

Dlaczego?

Pomaga uniknąć protezowania (praca umocowana na stałe zamiast protezy wyjmowanej) oraz pozwala uniknąć szlifowania własnych zdrowych zębów pod filary mostów.

Technologia

Technologia CAD-CAM (wirtualny projekt pracy od skanowania w jamie ustnej do frezowania 3D) którą stosujemy z powodzeniem od lat pozwala na uzyskanie maksymalnego efektu estetycznego. Jest to możliwe między innymi dzięki powszechnemu zastosowaniu u nas w firmie łączników indywidualnych frezowanych na miejscu zamiast standardowych oraz dzięki szczególnej dbałości o profil wyłaniania (dający naturalny wygląd dziąsła przy implancie).

więcejmniej

Jakie metody

Gdy anatomia zatok szczękowych bądź zaniki kości nie pozwalają na natychmiastową implantację, wykonujemy zabiegi chirurgiczne umożliwiające wprowadzenie implantu po okresie ok. 4-6 miesięcy. Są to:

– uzupełnienia ubytków w kości preparatami kościotwórczymi
– podniesienia dna zatoki szczękowej. Jest to zabieg polegający na stworzeniu podłoża kostnego w miejscu planowanych przyszłych implantów.

więcejmniej

Przed zabiegiem 

Wszystkie zabiegi chirurgiczne wykonywane są w znieczuleniu miejscowym i są całkowicie bezbolesne. Istnieje możliwość wykonania zabiegu w premedykacji w pod tlenku azotu bądź w pełnej narkozie.

więcejmniej

Jakie systemy

Pracujemy na wszystkich systemach implantologicznych dostępnych na rynku. Najczęściej wszczepiamy implanty firm:
– BEGO
– Straumann
– Mega Gen
– Ankylos i inne 

więcejmniej


Kolejny etap

Zabieg implantacji jest pierwszym etapem leczenia protetycznego. Po wprowadzeniu implantu w kość następuję proces gojenia (3-6 miesięcy  w zależności od szczęki czy żuchwy). Po tej przerwie następuje odsłonięcie implantu i zakładana jest śruba gojąca, a następnie zależnie od warunków (natychmiastowo lub po 2 tygodniach) przykręcany jest łącznik najczęściej indywidualny. Od tej chwili można rozpocząć etap protetyczny.

więcejmniej

Aktualne promocje

Zmieniamy się dla Was.
Wkrótce więcej informacji.