Implantologia

Wprowadzenie implantu w kość pozwala na wykonanie estetycznej pracy protetycznej przy pojedynczych brakach zębów.

Dlaczego?

Wprowadzenie implantu w kość pozwala na wykonanie estetycznej pracy protetycznej przy pojedynczych brakach zębów. Często pomaga uniknąć protezowania (praca umocowana na stałe zamiast protezy wyjmowanej) oraz pozwala uniknąć szlifowania własnych zdrowych zębów pod filary most.

więcejmniej

Jakie systemy

Pracujemy na wszystkich systemach implantologicznych dostępnych na rynku. Najczęściej wszczepiamy implanty firm:
– BEGO
– Straumann
– Mega Gen
– Ankylos
– Brennenmark
– Astra
– 3I

więcejmniej


Kolejny etap

Zabieg implantacji jest pierwszym etapem leczenia protetycznego. Po wprowadzeniu implantu w kość następuję proces gojenia (3-6 miesięcy w zależności od szczęki czy żuchwy). Po tej przerwie następuje odsłonięcie implantu i zakładana jest śruba gojąca, a następnie zależnie od warunków (natychmiastowo lub po 2 tygodniach) przykręcany jest łącznik najczęściej indywidualny. Teraz można rozpocząć kolejny etap- protetyke (pobierać wyciski lub scany pod korony lub mosty).

więcejmniej

Technologia

Technologia CAD-CAM , którą stosujemy z powodzeniem od lat, pozwala na uzyskanie maksymalnego efektu estetycznego. Jest to możliwe min. dzięki powszechnemu zastosowaniu łączników indywidualnych, frezowanych na miejscu oraz dzięki szczególnej dbałości o profil wyłaniania, dający naturalny wygląd dziąsła przy implancie.

więcejmniej

Zapraszamy