Chirurgia Stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna obejmuje zarówno doraźną pomoc, jak i planowane zabiegi chirurgiczne.

Co to jest?


Chirurgia stomatologiczna obejmuje zarówno doraźną pomoc, skuteczną w przypadkach bólowych niezakwalifikowanych do leczenia zachowawczego, jak i planowane zabiegi chirurgiczne.

więcejmniej

Wykonujemy takie zabiegi jak:

– ekstrakcje zębów
– ekstrakcje chirurgiczne zębów mądrości (8) i zębów zatrzymanych w kości ( ze wskazań ortodontycznych)
– ekstrakcje z jednoczesnym podsypaniem kości z użyciem preparatów kościotwórczych
– ekstrakcje korzeni zębów
– chemi sekcje (gdy zostaje usunięty tylko korzeń „przyczynowy”, a pozostaje zdrowy korzeń )
– resekcje (gdy usuwany jest tylko wierzchołek korzenia wraz z przylegającą do niego zmianą)
– kiretaże zamknięte i otwarte (oczyszczające tkanki kostne z ziarniny w przypadku zaniku kości )

więcejmniej

Jak działamy?

Codziennie wykonujemy szereg zabiegów IMPLANTACJI . Wprowadzenie implantu w kość pozwala na wykonanie estetycznej pracy protetycznej przy pojedynczych brakach zębów. Często pomaga uniknąć protezowania (praca umocowana na stałe zamiast protezy wyjmowanej) oraz pozwala uniknąć szlifowania własnych zdrowych zębów pod filary mostów. Pracujemy wiodących systemach implantologicznych. Głównie: Straumann, Brennenmark, Bego, 3I, Astra, Anyridge, i inne.

więcejmniej

Technologia i zabiegi

Technologia CAD-CAM (wirtualny projekt pracy od zeskanowania w jamie ustnej do wyfrezowania 3D) którą stosujemy z powodzeniem od lat, pozwala na uzyskanie maksymalnego efektu estetycznego. Jest to możliwe między innymi dzięki powszechnemu zastosowaniu u nas w firmie łączników indywidualnych frezowanych na miejscu zamiast standardowych, oraz dzięki szczególnej dbałości o profil wyłaniania (dający naturalny wygląd dziąsła przy implancie). Gdy anatomia zatok szczękowych bądź zaniki kości nie pozwalają na natychmiastową implantację, wykonujemy zabiegi chirurgiczne umożliwiające wprowadzenie implantu po okresie ok. 4-6 miesięcy.

Są to:
Uzupełnienia ubytków w kości preparatami kościotwórczymi.
Podniesienia dna zatoki szczękowej. Jest to zabieg polegający na stworzeniu podłoża kostnego w miejscu planowanych przyszłych implantów.

więcejmniej

Bez bólu

Wszystkie zabiegi chirurgiczne wykonywane są w znieczuleniu miejscowym i są całkowicie bezbolesne. Istnieje możliwość wykonania zabiegu w premedykacji w podtlenku azotu bądź w pełnej narkozie.

więcejmniej

Zapraszamy