Wspólna misja

Naszą misją jest łącznie medycyny ze sztuką

Stomatologia kreatywna

Patrzymy na pacjenta w sposób nietypowy, według kanonów sztuki. Analizujemy proporcje twarzy i rysy pacjenta. W planach leczenia łączymy funkcję z estetyką. Pracujemy zespołowo. Planujemy kompleksowo. Leczymy, tworząc prace spójne technicznie i artystycznie. Przebudowujemy zgryzy i tworzymy piękne uśmiechy, uzyskując poprawę widoczną w rysach twarzy pacjenta. Dysponujemy najnowszymi technologiami, dzięki którym pacjent jest współautorem efektu końcowego. Na co dzień towarzyszą nam wyczucie estetyki i wrażliwość na piękno.

więcejmniej

Zaczęło się 20 lat temu …

Pewnie nie zabrzmi to jak typowa historia powstania kliniki. Wszystko zaczęło się od znalezienia psa. Znaleźliśmy go głęboko w lesie, wczesną wiosną, skutą jeszcze lodem.

Pies okazał się być dziką suczką, wokół której kłębiły się szczenięta. Zaufanie budowaliśmy krok po kroku. Odwiedzaliśmy ją i karmiliśmy. Pewnego dnia udało się schwytać Keję  (bo tak ją nazwaliśmy) i to był początek naszej pięknej przyjaźni. To dla niej wybraliśmy bliskość przyrody i zdecydowaliśmy się na pracę na obrzeżach Puszczy Kampinoskiej. Można powiedzieć, że to ona pokierowała początkiem naszej kariery zawodowej.

Na start była praca „państwowa” w ośrodku zdrowia z kilkudziesięcioosobową kolejką pacjentów pod drzwiami gabinetu. Do tego w naszym służbowym domu mieliśmy mały, prywatny, chłodny gabinet. Nie było łatwo, ale siłę dawali nam, jak i dzisiaj, nasi oddani pacjenci. Przyjeżdżali do nas z Warszawy. Zimą siedzieli w kurtkach na fotelu stomatologicznym, żeby nie zamarznąć, a latem palili razem z nami ogniska w ogrodzie.

Spacerując z Keją po puszczy, snuliśmy dalsze plany. Chcieliśmy stworzyć wyjątkowe miejsce, w którym będzie dobrze nie tylko nam, ale przede wszystkim pacjentom.

Postanowiliśmy więc zaprojektować i wybudować klinikę od podstaw. Szukaliśmy działki w kilku leśnych dzielnicach wokół Warszawy. Kiedy jednak w Komorowie, wychodząc z samochodu, stanęłam na starej zardzewiałej podkowie, wiedziałam, że to jest to miejsce. Wisi ona dzisiaj na ścianie w naszym gabinecie.

Wierzycie w przeznaczenie? My uwierzyliśmy i budowa ruszyła.

Klinika w Komorowie jest dziś rozpoznawalną marką, z której jesteśmy dumni. Praca pochłonęła nas całkowicie na dwadzieścia lat. Ponad trzydzieści pięć tysięcy pacjentów. Budowanie silnego zespołu. Odpowiedzialność za siebie i innych. Ciągłe usprawnianie, udoskonalanie, rozbudowywanie i rozwijanie. Pracownia protetyczna, nowe technologie. Nasz warsztat, nasze artystyczne prace, nasza kultura techniczna. Nasza etyka i empatia. Nasza metodyka pracy i zarządzania. Nasi ludzie.

Nasz zespół. Nasza druga rodzina. Nasz dom.


więcejmniej

Nasz cel

Naszym celem było stworzenie miejsca, w którym współpraca pomiędzy stomatologami różnych specjalności owocowałaby mądrym, kompleksowym podejściem do pacjenta oraz planowaniem prac spójnych technicznie i artystycznie. Filozofią działania naszej firmy jest traktowanie stomatologii jako dziedziny sztuki. Standardem jest artystyczne podejście do każdej wykonywanej pracy.

więcejmniej

Pracownia protetyczna Dental Lab Dormed

Posiadanie własnej pracowni protetycznej stwarza komfortowe warunki leczenia. Na każdym etapie (projekt, przymiarka, korekta) korzystamy z konsultacji techników, co oznacza perfekcyjne i indywidualne podejście do każdej pracy. Jest to planowanie „od projektu do efektu”, łączące funkcję i estetykę. Kończymy indywidualnym napaleniem porcelany, za co odpowiedzialna jest absolwentka Akademii Sztuk Pięknych, szefująca temu działowi w laboratorium.

więcejmniej

Wolni od kompromisów

Osiągnięcie tak wysokiego efektu estetycznego naszych prac, stało się możliwe dzięki opracowaniu przez nas autorskiej metody podnoszenia wysokości zwarcia. Dzięki tej metodzie jesteśmy w stanie szybko i sprawnie odtworzyć prawidłowe warunki artykulacji i odbudować starte powierzchnie zębów. Wszystkie nasze prace –   zarówno zachowawcze jak i protetyczne wykonywane są w prawidłowej wysokości zwarcia, co umożliwia przywrócenie pacjentowi stanu fizjologicznego sprzed lat. Nasze leczenie jest leczeniem przyczynowym, a nie tylko objawowym, więc zapewnia trwały efekt.

więcejmniej

Przestrzeń artystyczna

Klinika Dormed to miejsce, w którym pracuje się artystycznie. Otaczamy się sztuką w miejscu pracy, równocześnie oferując pacjentom niezwykłą przestrzeń artystyczną poczekalni. Organizujemy wieczory muzyczne, spotkania autorskie, koncerty i wernisaże. Promujemy wydarzenia kulturalne stolicy.

więcejmniej